A A A

Lista judecătorilor

Sediul central Cahul

Data numirii în funcție

Notă

1. BUŞULEAC Mihail (vicepreședinte – 03.11.2017) 06.10.2011 președinte interimar (05.10.2018)
2. BANCOV Evgheni 1.07.2016  
3. BOSÎI Dumitru 05.03.2012  
4. COTEA Ion 13.07.1995  
5. GORLENCO Inga 04.06.2015  
6. TURCULEŢ Leonid 17.09.2015  
7. Sârbu Aliona                    13.12.2019  
8. Bologan Ana                    13.12.2019  
9. Curicheru Valeriu                    13.12.2019  

Sediul Taraclia

Data numirii în funcție

Notă

1. CURTIŞ Marina 08.02.2012  
2. Uzun Setlana 22.07.2009  
3. Vacant    

Sediul Cantemir

Data numirii în funcție

Notă

1. CAITAZ Svetlana 15.07.1984  
2. Salagor Cristina                    13.12.2019  
3. Bogomolova Victoria                    13.12.2019